Daniel Bukowy – Relacja z Wagowych Mistrzostw Europy Varna 2014

Witam.
Po rocznej przerwie w startach spowodowanej kontuzją kolejny raz mogłem reprezentować nasz kraj w Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin, które odbyły się 18 maja w Bułgarii. W między czasie przeprowadziłem się do Opola, co też miało nie mały wpływ na moje przygotowania do Mistrzostw Europy, ponieważ inaczej trenuje się do zawodów pod okiem swojego Sensei (trenera), a inaczej gdy zaczynasz wszystko w nowym otoczeniu. Co nie zmienia faktu, że trzeba chcieć, a wszystko można osiągnąć ciężką pracą.
Pierwszą swoją walkę wygrałem przez Ippon (przed czasem) z reprezentantem Białorusi Maksimem Maksima, natomiast w drugiej walce spotkałem się z reprezentantem Rumuni Nicolae Stojan, z którym w Budapeszcie wygrałem ostatnią walkę. Niestety teraz w Bułgarii podczas walki mój przeciwnik trafił mnie w twarz niedozwoloną techniką, a sędziowie zamiast dać ostrzeżenie to jeszcze chcieli dać wazari . Niestety rozbiło to trochę moją taktykę i walka była chaotyczna przez ten mały szczegół. Nie tylko w mojej walce zdarzały się takie dziwne werdykty. Jednak uważam, że walki były na wysokim poziomie, a sędziowanie na bardzo niskim. Wiele osób przygotowywało się bardzo ciężko do tego ważnego turnieju, a często było widać, że ludzie którzy nigdy nie walczyli wskazywali dziwne werdykty krzywdzące zawodników.
Nie zamierzam na tym poprzestać i myślę że moja ciężka praca już wkrótce przyniesie efekty, na które mam nadzieję nie będą mieli wpływu sędziowie
Dziękuję wszystkim, którzy wierzyli we mnie, pomagali mi i wiedzą co musiałem przejść, żeby w ogóle móc pojechać i stanąć na tatami w Bułgarii.  ŚKK  Wspierany jest ze  środków Gminy Miasta Świdnica.

Pierwsza walka eliminacyjna z Wagowych Mistrzostw Europy. Osobiście za pierwsze mawashi, którego nie widać na wideo nie dałbym wazari bo samo trafienie nie wystarczy, ale nie ja sędziuję:)

Moja druga walka:

 

Galeria

Zdjęcia pobrane od : Paweł Juszczyk