Mistrzostwa Dolnego Śląska 2013 Relacja

Dnia 23 marca 2013 roku w Wołowie odbyły się XXXII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin, oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach w sumie wzięło udział 150 zawodników z 21 ośrodków. Ekipa z Świdnickiego klubu karate Kyokushin liczyła 4 zawodników. Zawody rozpoczęły się od walki naszej jedynej zawodniczki Patrycji Pałki, która startowała w kategorii kumite semi kontakt młodziczek – 50kg.

Stoczyła ona bardzo dobrą walkę po której nieznacznie uległa przeciwniczce z Wrocławia, która została późniejszą zwyciężczynią. Dla Patrycji był to pierwszy start w życiu, w którym wykazała się bardzo dobrym wyszkoleniem technicznym.

Jako drugi na macie pojawił się Szymon Gałecki. Pierwszą walkę Szymon wygrał przez dwukrotne wysokie kopnięcie w głowę, trafił przeciwnika na tyle mocno, że sędziowie skończyli walkę przed czasem. W drugiej walce Gałecki minimalnie uległ zawodnikowi z Wrocławia. Ostatecznie nasz zawodnik zajął III miejsce w kategorii kumite semi kontakt młodzików – 55kg. Następny na matę wyszedł nasz najcięższy zawodnik Mateusz Kubina w kategorii full kontakt senior. Mateusz pierwszą walkę wygrał jednogłośnie na punkty, natomiast w drugiej werdyktem sędziów 3:2 przegrał minimalnie walkę o wejście do finału. Walka była bardzo energiczna i widowiskowa. Dla naszego zawodnika był to kolejny start, w którym zdobywa doświadczenie i obycie z matą. Kubina poprzez realizację zaplanowanej taktyki walki, ustalonej przez trenera ŚKKK Zbigniewa Romanowskiego wywalczył brązowy medal w mocno obstawionej kategorii full-kontakt senior.

Jako ostatni na tatami pojawił się nasz czwarty zawodnik Kamil Ślęzak. Młody, szesnasto-letni zawodnik, stoczył dwie zwycięskie walki, które kończył w bardzo dobrym stylu, przed czasem. Kamil pokazał bardzo wysoki poziom techniczny i taktyczny walki, mimo wielkiego stresu i pierwszego startu w formule kontaktowej pokazał bardzo dobre karate . Wygrał bezapelacyjnie kategorię semi kontakt juniorów +75 kg. Gratulacje dla drużyny Zbigniewa Romanowskiego, trenera Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin. Start w Mistrzostwach Dolnego śląska nie byłby możliwy bez pomocy dofinansowania ze środków Gminy Miasta Świdnica.